CTH6VF-680K
Mfr.Part #
CTH6VF-680K
Description
68UH MINI AXL P-LINE INDUCTR
Rated Current-Max :
0.61 A
DC Resistance :
0.53 Ω
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
DC Resistance (DCR) :
530mOhm Max
Package :
Bulk
Inductance-Nom (L) :
68 µH
Height - Seated (Max) :
Test Frequency :
0.001 MHz
Current Rating (Amps) :
610 mA
Frequency - Self Resonant :
4.3MHz
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Inductance :
68 µH
Current - Saturation (Isat) :
370mA
Series :
CTH6F
Size / Dimension :
0.138 Dia x 0.394 L (3.50mm x 10.00mm)
Tolerance :
10%
Datasheets
CTH6VF-680K
Central Technologies CTH6VF-680K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD