CTH6VF-222K
Mfr.Part #
CTH6VF-222K
Description
2200UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.138 Dia x 0.394 L (3.50mm x 10.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
64mA
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
DC Resistance :
19 Ω
Frequency - Self Resonant :
640kHz
Tolerance :
10%
Test Frequency :
0.001 MHz
DC Resistance (DCR) :
19Ohm Max
Series :
CTH6F
Inductance-Nom (L) :
2200 µH
Current Rating (Amps) :
100 mA
Rated Current-Max :
0.1 A
Features :
Package :
Bulk
Inductance :
2.2 mH
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CTH6VF-222K
Central Technologies CTH6VF-222K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD