CTF2012SF-452M3R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTF2012SF-452M3R3
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
4.5 MH CMC COILS POWER SUPPLY
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage - Rated :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5 Ohm
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Current Rating (Max) :
3.3A
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.11mm)
Number of Lines :
2
DC Resistance (DCR) (Max) :
90mOhm
Manufacturer Size Code :
B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Series :
TANTAMOUNT®, 293D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Ratings :
Lifetime @ Temp. :
Voltage Rating - AC :
Type :
Molded
Lead Spacing :
Voltage Rating - DC :
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Features :
GENERAL PURPOSE
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
1.220 (31.00mm)
Failure Rate :
Capacitance :
10μF
Approval Agency :
Datasheets
CTF2012SF-452M3R3
Central Technologies CTF2012SF-452M3R3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD