CTDR6F-333K
Mfr.Part #
CTDR6F-333K
Height - Seated (Max) :
1.500 (38.10mm)
Tolerance :
±10%
Inductance :
33 mH
Current Rating (Amps) :
1.7 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
1.5A
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
DC Resistance (DCR) :
4.16Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
2.000 Dia (50.80mm)
Datasheets
CTDR6F-333K
Central Technologies CTDR6F-333K
CTDR6F-333K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD