CTDR4F-330K
Mfr.Part #
CTDR4F-330K
Description
33UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR
Inductance :
33 µH
Size / Dimension :
1.500 Dia (38.10mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Drum Core, Wirewound
Features :
Current - Saturation (Isat) :
21A
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) :
11mOhm Max
Material - Core :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Height - Seated (Max) :
1.031 (26.20mm)
Datasheets
CTDR4F-330K
Central Technologies CTDR4F-330K
CTDR4F-330K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD