CTDAT3119F-150M
Mfr.Part #
CTDAT3119F-150M
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
SMD SHLD PWR INDUCTOR FOR DIG AM
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
CTDAT3119F
Current - Saturation (Isat) :
41A
Inductance :
15 µH
Mounting Type :
Through Hole
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
1.378 (35.00mm)
Type :
DC Resistance (DCR) :
6.3mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Vertical, 4 PC Pin
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
1.220 L x 0.748 W (31.00mm x 19.00mm)
Package / Case :
Material - Core :
Ratings :
Current Rating (Amps) :
17 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Datasheets
CTDAT3119F-150M
Central Technologies CTDAT3119F-150M
CTDAT3119F-150M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD