CTCH875F-470K
Mfr.Part #
CTCH875F-470K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
47UH RADIAL LEAD FIX INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Height - Seated (Max) :
0.295 (7.50mm)
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
47 µH
Ratings :
Tolerance :
±10%
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Q @ Freq :
Type :
Wirewound
Series :
CTCH875F
Supplier Device Package :
Radial
Features :
Size / Dimension :
0.307 Dia (7.80mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Material - Core :
Datasheets
CTCH875F-470K
Central Technologies CTCH875F-470K
CTCH875F-470K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD