CTCH114F-681L
Mfr.Part #
CTCH114F-681L
Description
680A RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
Stock
1
In Stock :
1
Tolerance :
±15%
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Series :
CTCH114F
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Current - Saturation (Isat) :
690mA
Height - Seated (Max) :
0.567" (14.40mm)
DC Resistance (DCR) :
960mOhm Max
Datasheets
CTCH114F-681L
Central Technologies CTCH114F-681L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD