CTCDRH74CF-471M
Mfr.Part #
CTCDRH74CF-471M
Description
470UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Inductance-Nom (L) :
470 µH
Tolerance :
20%
Inductance :
470 µH
Size / Dimension :
0.307 L x 0.307 W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
260mA
Series :
CTCDRH74CF
DC Resistance (DCR) :
3.01Ohm Max
Rated Current-Max :
0.26 A
Test Frequency :
0.001 MHz
DC Resistance :
3.01 Ω
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Datasheets
CTCDRH74CF-471M
Central Technologies CTCDRH74CF-471M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD