CTCDRH74BF-681M
Mfr.Part #
CTCDRH74BF-681M
Description
680UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Tolerance :
20%
Rated Current-Max :
0.22 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance-Nom (L) :
680 µH
Inductance :
680 µH
Size / Dimension :
0.295 L x 0.295 W (7.50mm x 7.50mm)
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
DC Resistance (DCR) :
4.6Ohm Max
Q @ Freq :
Test Frequency :
0.001 MHz
Series :
CTCDRH74BF
Pbfree Code :
Current Rating (Amps) :
220 mA
DC Resistance :
4.6 Ω
Datasheets
CTCDRH74BF-681M
Central Technologies CTCDRH74BF-681M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD