CTCDRH6D38F-5R0N
Mfr.Part #
CTCDRH6D38F-5R0N
Description
5.0UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Operating Temperature :
-30°C ~ 110°C
Series :
CTCDRH6D38F
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
5 μH
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
2.9 A
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Features :
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Tolerance :
±30%
Datasheets
CTCDRH6D38F-5R0N
Central Technologies CTCDRH6D38F-5R0N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD