CTCDRH6D38F-470N
Mfr.Part #
CTCDRH6D38F-470N
Description
47UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Inductance :
47 µH
Operating Temperature :
-30°C ~ 110°C
Series :
CTCDRH6D38F
Material - Core :
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
950 mA
DC Resistance (DCR) :
155mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Tolerance :
±30%
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Ratings :
Datasheets
CTCDRH6D38F-470N
Central Technologies CTCDRH6D38F-470N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD