CTCDRH6D28F-5R0N
Mfr.Part #
CTCDRH6D28F-5R0N
Description
5.0UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
DC Resistance (DCR) :
31mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Type :
Series :
CTCDRH6D28F
Features :
Tolerance :
±30%
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Inductance :
5 μH
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Datasheets
CTCDRH6D28F-5R0N
Central Technologies CTCDRH6D28F-5R0N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD