CTCDRH64BF-270M
Mfr.Part #
CTCDRH64BF-270M
Description
27UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Height - Seated (Max) :
0.197 (5.00mm)
Inductance-Nom (L) :
27 µH
Current Rating (Amps) :
820 mA
Inductance :
27 µH
Rated Current-Max :
0.82 A
DC Resistance :
0.3 Ω
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Size / Dimension :
0.260 L x 0.244 W (6.60mm x 6.20mm)
Series :
CTCDRH64BF
Tolerance :
20%
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Test Frequency :
0.001 MHz
Surface Mount :
Datasheets
CTCDRH64BF-270M
Central Technologies CTCDRH64BF-270M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD