CTCDRH5D18F-150M
Mfr.Part #
CTCDRH5D18F-150M
Description
15UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
Current Rating (Amps) :
970 mA
Type :
Tolerance :
±20%
Series :
CTCDRH5D18F
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Size / Dimension :
0.224 L x 0.224 W (5.70mm x 5.70mm)
Inductance :
15 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
196mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Features :
Datasheets
CTCDRH5D18F-150M
Central Technologies CTCDRH5D18F-150M
CTCDRH5D18F-150M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD