CTCDRH3D28F-3R3N
Mfr.Part #
CTCDRH3D28F-3R3N
Description
3.3UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
72.1mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.157 L x 0.157 W (4.00mm x 4.00mm)
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Number of Functions :
1
Features :
Shielded :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Supplier Device Package :
Test Frequency :
0.1 MHz
Inductance-Nom (L) :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating (Amps) :
1.85 A
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
DC Resistance :
0.0721 Ω
Type :
Current - Saturation (Isat) :
2A
Material - Core :
Number of Terminals :
2
Series :
CTCDRH3D28F
Ratings :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
30%
HTS Code :
Inductance :
3.3 µH
Q @ Freq :
Datasheets
CTCDRH3D28F-3R3N
Central Technologies CTCDRH3D28F-3R3N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD