CTCDRH3D16F-1R5N
Mfr.Part #
CTCDRH3D16F-1R5N
Description
1.5UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
DC Resistance (DCR) :
52mOhm Max
Material - Core :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±30%
Current Rating (Amps) :
1.55 A
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Inductance :
1.5 µH
Series :
CTCDRH3D16F
Datasheets
CTCDRH3D16F-1R5N
Central Technologies CTCDRH3D16F-1R5N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD