CTCDRH2D18/LDF-3R3N
Mfr.Part #
CTCDRH2D18/LDF-3R3N
Description
3.3UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Fixed Inductors
Pbfree Code :
yes
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Test Frequency :
0.1 MHz
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
2.1 A
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Compliant
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Size / Dimension :
0.126 L x 0.126 W (3.20mm x 3.20mm)
Series :
CTCDRH2D18/LDF
Inductance-Nom (L) :
3.3 µH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Tolerance :
30%
Features :
Material - Core :
DC Resistance :
0.054 Ω
Shielded :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Q @ Freq :
Inductance :
3.3 µH
Package :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.75 A
Current - Saturation (Isat) :
750mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Ratings :
Number of Functions :
1
Number of Terminals :
2
Type :
Central Technologies CTCDRH2D18/LDF-3R3N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD