CTCDRH2D18/LDF-150M
Mfr.Part #
CTCDRH2D18/LDF-150M
Description
15UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Current Rating (Amps) :
800 mA
Inductance :
15 µH
Size / Dimension :
0.126 L x 0.126 W (3.20mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
350mA
Series :
CTCDRH2D18/LDF
Features :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Central Technologies CTCDRH2D18/LDF-150M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD