CTCDRH2D11F-220N
Mfr.Part #
CTCDRH2D11F-220N
Description
22UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Series :
CTCDRH2D11F
Current - Saturation (Isat) :
220mA
Size / Dimension :
0.126 L x 0.126 W (3.20mm x 3.20mm)
Tolerance :
±30%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)
Current Rating (Amps) :
430 mA
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
843mOhm Max
Inductance :
22 µH
Frequency - Self Resonant :
Datasheets
CTCDRH2D11F-220N
Central Technologies CTCDRH2D11F-220N
CTCDRH2D11F-220N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD