CTCDRH127F-681K
Mfr.Part #
CTCDRH127F-681K
Description
680UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
1.46Ohm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Series :
CTCDRH127F
Current Rating (Amps) :
670 mA
Inductance :
680 µH
Height - Seated (Max) :
0.315 (8.00mm)
Size / Dimension :
0.492 L x 0.492 W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance :
±10%
Current - Saturation (Isat) :
Datasheets
CTCDRH127F-681K
Central Technologies CTCDRH127F-681K
CTCDRH127F-681K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD