CTCDRH127F-390M
Mfr.Part #
CTCDRH127F-390M
Description
39UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Fixed Inductors
Material Flammability Rating :
Number of Positions :
29
Current Rating (Amps) :
2.75 A
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
72.9mOhm Max
Connector Style :
Rack and Panel
Number of Positions Loaded :
All
Contact Finish :
Gold
Color :
Green
Voltage Rating :
Number of Columns :
Packaging :
Bulk
Current Rating :
5A
Q @ Freq :
Inductance :
39 µH
Size / Dimension :
0.492 L x 0.492 W (12.50mm x 12.50mm)
Series :
MM22
Tolerance :
±20%
Connector Type :
Plug, Male Pins
Shielding :
Shielded
Number of Rows :
3
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.315 (8.00mm)
Ratings :
Type :
Contact Layout, Typical :
Pitch :
Package :
Tape and Reel (TR)
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Features :
Fixed Guides
Connector Usage :
Operating Temperature :
Termination :
Solder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Datasheets
CTCDRH127F-390M
Central Technologies CTCDRH127F-390M
CTCDRH127F-390M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD