CTCDRH105RF-820N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTCDRH105RF-820N
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
82UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Compatible with (details) :
Weller WMRP soldering iron
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Shielding :
Shielded
Type :
RT2
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Features :
Inductance :
82 µH
DC Resistance (DCR) :
227mOhm Max
Material - Core :
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Tolerance :
±30%
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.413 L x 0.406 W (10.50mm x 10.30mm)
Series :
CTCDRH105RF
Height - Seated (Max) :
0.201 (5.10mm)
Compatible with :
Weller
Tip length :
19mm
Frequency - Self Resonant :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) :
1.5A
Datasheets
CTCDRH105RF-820N
Central Technologies CTCDRH105RF-820N
CTCDRH105RF-820N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD