CTCDC5D23F-6R8M
Mfr.Part #
CTCDC5D23F-6R8M
Description
6.8UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
91mOhm Max
Inductance-Nom (L) :
6.8 µH
Tolerance :
20%
Test Frequency :
0.1 MHz
Height - Seated (Max) :
0.098 (2.50mm)
Rated Current-Max :
1.3 A
DC Resistance :
0.091 Ω
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Series :
CTCDC5D23F
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.236 L x 0.236 W (6.00mm x 6.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Datasheets
CTCDC5D23F-6R8M
Central Technologies CTCDC5D23F-6R8M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD