CTCB0603F-300P
Mfr.Part #
CTCB0603F-300P
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
PWR MULTILAYER FERRITE CHIP BEAD
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status :
Active
Height (Max) :
0.039" (1.00mm)
Impedance @ Frequency :
30 Ohms @ 100 MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
Power Line
Current Rating (Max) :
3A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Series :
CTCBF
Datasheets
CTCB0603F-300P
Central Technologies CTCB0603F-300P
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN