CTCB0603F-102GHC
Mfr.Part #
CTCB0603F-102GHC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
MULTILAYER CHIP BEADS
Impedance @ Frequency :
1 kOhms @ 100 MHz
Height (Max) :
0.037 (0.95mm)
Package :
Bulk
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Current Rating (Max) :
450mA
Series :
CTCBF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Filter Type :
Power Line
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
CTCB0603F-102GHC
Central Technologies CTCB0603F-102GHC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN