CTCB0603F-102G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTCB0603F-102G
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MULTILAYER CHIP BEADS
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Output :
LVDS
Frequency :
150 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency Stability :
±150ppm
Function :
Standby (Power Down)
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.6Ohm
Type :
XO (Standard)
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Max) :
50mA
Height - Seated (Max) :
0.063 (1.60mm)
Product Status :
Active
Number of Lines :
1
Series :
CA70L
Current - Supply (Disable) (Max) :
15µA
Current - Supply (Max) :
60mA
Voltage - Supply :
3.3V
Base Product Number :
CA70
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Impedance @ Frequency :
1 kOhms @ 100 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Filter Type :
Features :
Height (Max) :
0.037 (0.95mm)
Datasheets
CTCB0603F-102G
Central Technologies CTCB0603F-102G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN