CT646FYF-8R2M
Mfr.Part #
CT646FYF-8R2M
Description
SMD UNSHIELDED POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Inductance :
8.2 µH
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
67mOhm
Package :
Retail Package
Tolerance :
±20%
Datasheets
CT646FYF-8R2M
Central Technologies CT646FYF-8R2M
CT646FYF-8R2M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD