CT494HYF-102K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT494HYF-102K
Manufacturer
Central Technologies
Description
RADIAL LEADED FIXED INDUCTOR
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
1 mH
Series :
ct494hyf
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-30°C ~ 105°C
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
1.176Ohm
Tolerance :
±10%
Datasheets
CT494HYF-102K
Central Technologies CT494HYF-102K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD