CT187LYF-272K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT187LYF-272K
Manufacturer
Central Technologies
Description
RAD LEADED FIXED SHLDED INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
800kHz
Mounting Type :
Through Hole
Series :
ct187lyf
DC Resistance (DCR) :
13Ohm
Inductance :
2.7 mH
Tolerance :
±10%
Cutler Hammer, Div of Eaton Co
Product Status :
Active
Datasheets
CT187LYF-272K
Central Technologies CT187LYF-272K
CT187LYF-272K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD