CT181LYF-363K
Mfr.Part #
CT181LYF-363K
Description
RAD LEADED FIXED SHLDED INDUCTOR
Operating Temperature :
-20°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
27Ohm
Tolerance :
±10%
Inductance :
36 mH
Frequency - Self Resonant :
200kHz
Series :
ct181lyf
Mounting Type :
Through Hole
Package :
Bulk
Datasheets
CT181LYF-363K
Central Technologies CT181LYF-363K
CT181LYF-363K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD