CT181LYF-363J
Mfr.Part #
CT181LYF-363J
Description
RAD LEADED FIXED SHLDED INDUCTOR
Fixed Inductors
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Product Status :
Active
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Placement :
Radial
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
DC Resistance :
27 Ω
DC Resistance (DCR) :
27Ohm
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
200kHz
Series :
ct181lyf
Operating Temperature :
-20°C ~ 125°C
Number of Terminals :
2
Surface Mount :
No
Inductance :
36 mH
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductance-Nom (L) :
36000 µH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
100
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Special Feature :
Q MEASURED AT 50 KHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shielded :
yes
Tolerance :
5%
Test Frequency :
0.001 MHz
Package :
Bulk
Rated Current-Max :
0.016 A
Datasheets
CT181LYF-363J
Central Technologies CT181LYF-363J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD