CT1812SF-8R2M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT1812SF-8R2M
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD SHIELDED WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
30MHz
DC Resistance (DCR) :
820MOhm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Inductance :
8.2 µH
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Series :
ct1812sf
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Datasheets
CT1812SF-8R2M
Central Technologies CT1812SF-8R2M
CT1812SF-8R2M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD