CT1210LSCF-R47K
Mfr.Part #
CT1210LSCF-R47K
Inductance-Nom (L) :
0.47 µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Inductance :
470 nH
Special Feature :
Q MEASURED AT 25.2MHZ
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Test Frequency :
25.2 MHz
Tolerance :
10%
DC Resistance (DCR) :
70mOhm
DC Resistance :
0.07 Ω
Rated Current-Max :
1.8 A
Datasheets
CT1210LSCF-R47K
Central Technologies CT1210LSCF-R47K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD