CT1210LSCF-220K
Mfr.Part #
CT1210LSCF-220K
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Stock
13
In Stock :
13
Tolerance :
±10%
Test Frequency :
2.52 MHz
Case/Size Code :
1210
DC Resistance :
0.77 Ω
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Inductance :
22 µH
Inductance-Nom (L) :
22 µH
Special Feature :
Q MEASURED AT 2.52MHZ
DC Resistance (DCR) :
770mOhm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Rated Current-Max :
0.31 A
Datasheets
CT1210LSCF-220K
Central Technologies CT1210LSCF-220K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD