CT1210LSCF-1R0J
Mfr.Part #
CT1210LSCF-1R0J
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Special Feature :
Q MEASURED AT 7.96MHZ
Inductance-Nom (L) :
1 µH
DC Resistance :
0.08 Ω
Rated Current-Max :
1.5 A
Inductance :
1 µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Tolerance :
5%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Test Frequency :
7.96 MHz
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Datasheets
CT1210LSCF-1R0J
Central Technologies CT1210LSCF-1R0J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD