CT1008LSCF-5R6J
Mfr.Part #
CT1008LSCF-5R6J
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Tolerance :
±5%
Inductance :
5.6 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ct1008lscf
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
CT1008LSCF-5R6J
Central Technologies CT1008LSCF-5R6J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD