CT0603CSF-23NM
Mfr.Part #
CT0603CSF-23NM
ct0603csf
Inductance-Nom (L) :
0.023 µH
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Number of Terminals :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Pbfree Code :
yes
Package :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
Tolerance :
20%
DC Resistance :
0.135 Ω
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
250 MHz
Product Status :
Active
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
23 nH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Wirewound
Shielded :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Case/Size Code :
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mounting Type :
Surface Mount
Core Material :
Ceramic
DC Resistance (DCR) :
135mOhm
Frequency - Self Resonant :
2.85GHz
Rated Current-Max :
0.7 A
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
CT0603CSF-23NM
Central Technologies CT0603CSF-23NM
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD