CT0402LSF-78NK
Mfr.Part #
CT0402LSF-78NK
Description
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Tolerance :
±10%
Series :
ct0402lsf
DC Resistance (DCR) :
190mOhm
Inductance :
78 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Datasheets
CT0402LSF-78NK
Central Technologies CT0402LSF-78NK
CT0402LSF-78NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD