CT0402LSF-33NK
Mfr.Part #
CT0402LSF-33NK
Description
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Inductance :
33 nH
Series :
ct0402lsf
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
DC Resistance (DCR) :
60mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Datasheets
CT0402LSF-33NK
Central Technologies CT0402LSF-33NK
CT0402LSF-33NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD