CT0402HPF-3N6D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0402HPF-3N6D
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±0.5nH
Series :
ct0402hpf
Type :
Wirewound
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
45mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
11.7GHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
3.6 nH
Datasheets
CT0402HPF-3N6D
Central Technologies CT0402HPF-3N6D
CT0402HPF-3N6D datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD