CT0402HPF-21NJ
Mfr.Part #
CT0402HPF-21NJ
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
460mOhm
Series :
ct0402hpf
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Type :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Inductance :
21 nH
Datasheets
CT0402HPF-21NJ
Central Technologies CT0402HPF-21NJ
CT0402HPF-21NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD