CT0402HPF-18NK
Mfr.Part #
CT0402HPF-18NK
Series :
ct0402hpf
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
18 nH
Tolerance :
±10%
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
3.55GHz
Datasheets
CT0402HPF-18NK
Central Technologies CT0402HPF-18NK
CT0402HPF-18NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD