CT0402HPF-15NG
Mfr.Part #
CT0402HPF-15NG
Inductance :
15 nH
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
3.9GHz
ELV :
Not Applicable
DC Resistance (DCR) :
110mOhm
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ct0402hpf
RoHS :
Non-Compliant
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Wirewound
Datasheets
CT0402HPF-15NG
Central Technologies CT0402HPF-15NG
CT0402HPF-15NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD