CT0402CSF-68NH
Mfr.Part #
CT0402CSF-68NH
Type :
Multilayer
Frequency - Self Resonant :
1.62GHz
Inductance :
68 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ct0402csf
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm
Tolerance :
±3%
Datasheets
CT0402CSF-68NH
Central Technologies CT0402CSF-68NH
CT0402CSF-68NH datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD