CT0402CSF-39NH
Mfr.Part #
CT0402CSF-39NH
Inductance :
39 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±3%
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Type :
Multilayer
Package :
Bulk
DC Resistance (DCR) :
460mOhm
Datasheets
CT0402CSF-39NH
Central Technologies CT0402CSF-39NH
CT0402CSF-39NH datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD