CT0201HQF-4N3C
Mfr.Part #
CT0201HQF-4N3C
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Fixed Inductors
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Ratings :
Type :
MHz Crystal
Series :
SXT324
Package :
Bulk
Tolerance :
±0.2nH
Operating Mode :
Fundamental
Inductance :
4.3 nH
Frequency :
19.2 MHz
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
DC Resistance (DCR) :
480mOhm
Frequency Tolerance :
±25ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
16pF
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Datasheets
CT0201HQF-4N3C
Central Technologies CT0201HQF-4N3C
CT0201HQF-4N3C datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD