CT0201HQF-3N7C
Mfr.Part #
CT0201HQF-3N7C
Tolerance :
±0.2nH
Frequency - Self Resonant :
8GHz
DC Resistance (DCR) :
360mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
3.7 nH
Series :
ct0201hqf
Datasheets
CT0201HQF-3N7C
Central Technologies CT0201HQF-3N7C
CT0201HQF-3N7C datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD