CT0201F-18NJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT0201F-18NJ
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD CER CORE MULTI-LAYR INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
2.1GHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
18 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
810mOhm
Type :
Multilayer
Product Status :
Active
Series :
ct0201f
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Datasheets
CT0201F-18NJ
Central Technologies CT0201F-18NJ
CT0201F-18NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD