CSTLS4M50G56-A0
Mfr.Part #
CSTLS4M50G56-A0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet
Download
Description
CER RESONATOR
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Composition :
Ceramic
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Ammo Pack
Series :
CSTLS_G
Tradename :
CERALOCK
Package / Case :
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
RoHS :
Compliant
Maximum Operating Temperature :
+ 80 C
Type :
CERAMIC RESONATOR
Crystal/Resonator Type :
CERAMIC RESONATOR
Width :
5.5 mm
Package :
Tape and Box (TB)
Mounting Type :
Through Hole
Product Category :
Resonators
Subcategory :
Frequency Stability :
0.4%
Frequency :
4.5 MHz
Max Operating Temperature :
80 °C
Size / Dimension :
0.315 L x 0.118 W (8.00mm x 3.00mm)
Tolerance :
0.5 %
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Tolerance :
0.5 %
Termination Style :
Through Hole
Surface Mount :
No
Additional Feature :
Ammo Pack
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Product Type :
Brand :
Murata
Physical Dimension :
L8.0XB3.0XH5.5 (mm)/L0.315XB0.118XH0.217 (inch)
Load Capacitance :
47 pF
Base Product Number :
CSTLS
Product Status :
Active
Termination :
Min Operating Temperature :
-20 °C
Height :
3 mm
Length :
8 mm
Datasheets
CSTLS4M50G56-A0
Introducing Resonators Murata Electronics CSTLS4M50G56-A0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch, Type:CERAMIC RESONATOR, Mounting Type:Through Hole, CSTLS4M50G56-A0 pinout, CSTLS4M50G56-A0 datasheet PDF, CSTLS4M50G56-A0 amp .Beyond Resonators Murata Electronics CSTLS4M50G56-A0 ,we also offer CSTNR4M00GH5L000R0, ECS-CR2-10.00-B-TR, ECS-SR1-4.00-B-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics CSTLS4M50G56-A0
CSTLS_G Capacitor 0.5 % Ammo Pack Through Hole 0.315 L x 0.118 W (8.00mm x 3.00mm) Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch